„Být darem pro druhé“ rozvíjelo setkání schol v Lidečku

„Být darem pro druhé“ rozvíjelo setkání schol v Lidečku

V sobotu 3. června 2023 se k nám do Lidečka opět po roce vypravilo mnoho nadšených a usměvavých dětí, mladých i starších sborů a schol z celé naší Olomoucké arcidiecéze, na již 15. ročník Setkání schol, které má v naší obci už dlouholetou tradici. Na toto setkání se každoročně scholy připravují a moc těší. Tato akce je pořádána každoročně díky jejich velkému zájmu a nadšení.

Celý tento den bylo krásné slunečné počasí, a tak se tato akce uskutečnila ve venkovním areálu pastoračního centra. Začali jsme mší svatou, kterou slavil novokněz P. František Šary. Po mši svaté bylo vystoupení jednotlivých schol. Máme nesmírnou radost z toho, jak se jednotlivé scholy opravdu s nadšením připravily, jak se zdokonalují, jak jsou nadšené a zapálené právě pro to, co dělají.

Koncert kapely WAY TO GO zvedl ze židle téměř všechny, byl to čas, kde by se energie dala krájet. Stejně tak si všichni, především děti, užili kouzelnickou show pana Pavla Dolejška a svou energií náš povzbudily i děti z taneční skupiny TS VeVe.
Na závěr dne všechny roztancovala a povzbudila ke zpěvu kapela Manewr.

Po celý den si všichni účastníci, ale i ostatní návštěvníci z veřejnosti mohli dopřát nejrůznější dobroty, např. bramborové spirály, párek v rohlíku, domácí limonádu, čepovanou malinovku, dobrou kávu či popcorn od ministrantů, nebo si vyrobit výrobek v tvořivých dílnách.

Motto letošního ročníku bylo: „Buď darem pro druhé“, a v samotný den jsme ho opravdu naplnili a prožili, pocítili nesmírnou vděčnost a vzájemné obdarování.

Touto cestou chceme moc poděkovat všem, kdo nám jakkoliv pomohli tuto akci uspořádat – obci Lidečko, všem sponzorům, které jsme oslovili, i těm co sami od sebe přispěli a nám tím neskutečně pomohli. Všem obětavým pomocníkům a dárcům. Prostě všem, kdo jakkoliv podali ruku k dílu a naplnili motto: Buď darem pro druhé :)

Ludmila Vichtorová

Fotogalerie:

https://setkanischol.cz/galerie.php#g_2036

https://setkanischol.cz/galerie.php#g_2037

 

Štítky: scholascholy