Podzimní varhany Valašské Meziříčí 2023

Podzimní varhany Valašské Meziříčí 2023

Vážení a milí kolegové,

rád bych Vás touto cestou všechny pozval k účasti na mimořádném improvizačním varhanním kurzu, který se uskuteční ve středu 11. 10. 20223 od 9:00 - 17:30 ve farním kostele ve Valašském Meziříčí v rámci mezinárodního varhanního festivalu Podzimní varhany.

podzimni varhany 2023

Kurz povede Bohumír varhaník, autor učebnice Liturgické improvizace, kterou mnozí z Vás už jistě znáte. V úterý 10. 10. 2023 v 18:00 v témže kostele jste samozřejmě také všichni zváni na koncert Bohumíra Kratochvíla, kde budou ke slyšení mimo jiné také improvizace. Vstupné je dobrovolné.

Kurz je věnován všem varhaníkům (koncertním i liturgickým) jakékoli úrovně, kteří mají zájem o zdokonalení se v improvizaci.

Téma kurzu: Cesta od liturgické praxe k praxi koncertní s přihlédnutím k historickému vývoji.

Kapacita aktivních účastníků je omezena na 10 s tím, že se počítá 45 minut na každého. Kapacita pasivních účastníků omezena není.
V případě enormního zájmu se budeme snažit vyhovět co nejvíce zájemcům a natáhnout čas začátku i konce pro větší kapacitu.

Čas na cvičení a případné uložení registrace:

Úterý 10. 10. 2023 od 19:30–23:30
Po domluvě možno navštívit kostel a naregistrovat i v individuálním termínu.

Každý aktivní účastník dostane dostatečné množství paměťových kombinací.

Cena za aktivní účast: 300 CZK/12€ Cena za pasivní účast: 150 CZK/6€ Platba na místě v hotovosti.

Rád pomohu při zajištění ubytování v blízkosti kostela za příznivou cenu. Zájemci ať se přihlásí na mé emailové adrese: [email protected]

Přihláška bude obsahovat:
• jméno a příjmení
• požadavek na ubytování (popř. kolik osob)

Uzávěrka přihlášek: 30. 9. 2023

Skupinové přihlášky jsou samozřejmě také vítány, určitě stačí v tomto případě jeden email se všemi osobami. Jde zejména o to, abych mohl pro všechny naplánovat cvičení a případné ubytování.

Protože na spoustu kolegů nemám kontakt, neváhejte tuto událost ve varhanních kruzích šířit. Zváni jsou všichni!

Za festival a za mne osobně Vám přeji úspěšný start do nového školního roku a budu se moc těšit na osobní setkání ve Valašské Meziříčí.

Josef Kratochvíl
+420 734 659 047

www.josefkratochvil.com

 

 
Štítky: varhanyfestival